poradnictwo psychologiczne, terapia TSR

Najlepsze rozstanie, jakie może Cię spotkać

To, co dobrze znane budzi w nas poczucie bezpieczeństwa. Wiemy, czego możemy się spodziewać, jakiej reakcji, swojej i innych, możemy oczekiwać. Zdarza się jednak i tak, że życie robi nagły zwrot, wrzuca nas w nową rzeczywistość. Jak rozstanie po długoletnim związku. Czasem same potrzebujemy taki zwrot zrobić, bo przestajemy czuć się dobrze w tym, co było do tej pory. Każda taka zmiana budzi nasz niepokój, lęk, przed nieznanym. Masz kilka możliwości, aby sobie z tym poradzić.

rozstanie strefa komfortu

Rozstanie zza wysokiego muru

Są osoby, które budują wokół siebie wysokie mury, chcąc nie dopuścić do siebie świadomości, że zmiana już się dokonała lub jest konieczna dla odzyskania równowagi, szczęścia, spokoju. Próbują na siłę tkwić w tym, co już minęło. Boją się przekroczyć cienką linię, za którą jest nowe. Ale nieznane.

Taka zmianą jest również rozstanie. Niektóre z nas, nie chcąc dopuścić do świadomości, że ich związek się rozpadł, tkwią uparcie w przeszłości. Jedyne czego pragną, to żeby wróciło, to, co było. I nie ważne, czy było im źle. Nie ważne, że prawda jest taka, że szczęśliwe związki się nie rozpadają. Że dotychczasowa forma relacji nie sprawdziła się. Zawiodła.

Czy można być szczęśliwą oglądając świat zza wysokiego muru?

Rozstanie i dobra wróżka

Można też przyjąć inną strategię. Czekać na pojawienie się dobrej wróżki, która przybędzie na ratunek i za pomocą swojej czarodziejskiej różdżki przeniesie nas w bezpieczną i najlepszą dla nas opcję przyszłości. Jeśli nie pojawi się dobra wróżka, to może ktoś inny, może jakieś zrządzenie losu, stanie się motywatorem i wyznacznikiem kierunku zmian.

Oddając decyzję innym o tym, jak przejść przez swoje rozstanie, ryzykujesz, że nie będziesz szczęśliwa tam, gdzie Cię to zaprowadzi. Ryzykujesz, że nie doczekasz się, że ktoś, coś, wskaże Ci jakąkolwiek drogę, kierunek. Albo oddasz się w ręce kogoś, czegoś zupełnie przypadkowego. Czy zatem warto?

Najlepsze rozstanie, jakie może Cię spotkać

Masz jeszcze jedną opcję. Rozglądnąć się, ocenić na spokojnie sytuację i samej zdecydować, jak ma wyglądać teraz Twoje życie. Bez względu na to, czy zmiana zachodzi z Twojej inicjatywy, czy zaistniała bez Twojego udziału. Jeśli zdecydujesz się, pomimo lęku przed nieznanym, przed strachami z przeszłości, zrobić krok w nowe, doświadczysz najlepszego rozstania w swoim życiu. Rozstania ze swoją strefą komfortu. Z miejscem, może nie zawsze wygodnym, miłym, ale dobrze znanym i przez to bezpiecznym.

Czemu uważam je za najlepsze rozstanie? Bo może dać Ci poczucie mocy, poczucie kontroli nad własnym życiem, wzrost samooceny. Poczucie własnej wartości buduje się i jednocześnie wyraża w podejmowanych przez nas działaniach.

Dlaczego, o tym piszę

Jutro rusza pierwsze, przygotowane przez mnie, wyzwanie online, Zostań swoją najlepszą przyjaciółką. Moją strefą komfortu jest bezpośredni kontakt z uczestniczkami w trakcie warsztatu stacjonarnego. Przestrzeń internetowa, jest czymś zupełnie nowym. Uczę się zupełnie dla mnie nowych rzeczy. Boje się i działam. Wierzę, że mogę podzielić się z innymi czymś wartościowym i to dodaje mi siły napędowej. Może chcesz jeszcze do mnie dołączyć?

https://www.izanowalska.pl